Ekspertiz Nedir?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
5 Eylül 2019, Perşembe
Ekspertiz Nedir?
Sıfır veya ikinci el araç alırken ekspertiz diyip geçmeyin.
Ekspertiz Nedir?

       Fransızca kökenli “expert” kelimesinden türetilmiştir. Türkçe’ye expertiz biçiminde çevrilerek günlük kullanıma dahil edilmiştir. Eksper, belirli bir konu da teknik bilgisi olan kişi manasına gelmektedir.

       2. El “oto expertiz” ise ustaların teknik cihaz ve ekipmanlarla otomobilleri detaylı bir şekilde inceleyerek onlar hakkında görüş bildirmesidir. Oto expertiz işlemleri ilgili aracın geçmişte yaşadığı kazalardan değişen parçalara ve/veya mekanik aksamında bozulan yerlerden yakın zamanda masraf çıkarabilecek tüm noktalara kadar otomobilin incelenmesinden oluşmaktadır. Oto expertiz işlemleri son bulduğunda ise bu işlemin yapılmasını isteyen kişiye yazılı rapor ve bilgi sunumu gerçekleştirilmektedir.

       Expertiz yapılmadan sıfır ve ikinci el otomobil satın alma gerçekleştirilmesi durumunda çok daha sıkıntılı sonuçlarla karşı karşıya kalınacağından, oto expertiz bir hayli önemli bir işlemdir.

Etiketler
ekspertiz
otocv
otocvekspertiz
oto ekspertiz ekspertiz en yakın ekspertiz en yakın oto ekspertiz ekspertiz tavsiyr Araç ekspertiz fiyatları Kurumsal oto ekspertiz firmaları Otomobil ekspertiz Ekspertiz firmaları En iyi oto ekspertiz firmaları En iyi ekspertiz Oto ekspertiz rapor araç raporu otocv cv çorum ekspertiz ankara ekspertiz mersin ekspertiz istanbul ekspertiz izmir ekspertiz en iyi ekspertiz raporu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın